Mężczyzna z Północnej Karoliny jest oskarżony o użycie ponad 5000 dolarów w fałszywych kuponach w sklepie spożywczym Lowes Foods.

35-letni Dylan Adams z Randleman został aresztowany w tym miesiącu po tym, jak policja Asheboro skonfiskowała tysiące fałszywych kuponów, materiały wysyłkowe USPS, komputery i drukarkę z jego domu, zgodnie z Coupon Information Center.

Centrum jest stowarzyszeniem non-profit zrzeszającym producentów produktów konsumenckich, które pomaga policji badać oszustwa związane z kuponami.

Adams został oskarżony o 14 zarzutów o przestępstwo polegające na uzyskaniu własności pod fałszywym pretekstem, wynika z akt sądowych. Jest wolny w oczekiwaniu na okres próbny 6 czerwca.
Kierownik sklepu na West Dixie Drive powiadomił policję w listopadzie, że sklep stracił około 5365 dolarów z powodu podrobionych kuponów, podała wówczas (Asheboro) Courier-Tribune.
Według Centrum Informacji Kuponów policja nie mówi, jakie przedmioty zostały kupione za pomocą fałszywych kuponów, ale że zakupów dokonano w ciągu około miesiąca, począwszy od sierpnia ubiegłego roku.
Rzeczniczka Lowes Foods odmówiła komentarza na temat sprawy, gdy w czwartek skontaktowała się z Obserwatorem.
Policja kontynuuje dochodzenie w sprawie produkcji fałszywych kuponów w domu Adamsa, poinformowała w czwartek filia Raleigh ABC-TV WTVD.

zródło : charlotteobserver.com