Właściciele Keystone Pipeline pozwą administrację Bidena o odszkodowanie w wysokości 15 miliardów dolarów za zablokowanie zezwolenia na przeprowadzkę, co kosztowało nawet 48 000 miejsc pracy.

 

https://www.keystonexl.com/

https://www.keystonexl.com/

 

TC Energy złożyła w Departamencie Stanu zawiadomienie o odszkodowaniu.

 

Mówi, że administracja Bidena naruszyła negocjacje NAFTA, blokując projekt
Prezydent cofnął pozwolenie na budowę 1200-milowego rurociągu pierwszego dnia urzędowania
TC Energy powiedziało, że decyzja zmusi ją do natychmiastowego zwolnienia 1000 pracowników
Przewoziłby dziennie 800 000 baryłek ropy z Kanady do USA
Donald Trump powiedział w czerwcu, że 48 000 miejsc pracy zostało utraconych z powodu decyzji Bidena o zablokowaniu zezwolenia.

Firma energetyczna, która jest właścicielem rurociągu Keystone XL, ogłosiła, że ​​będzie domagać się 15 miliardów dolarów odszkodowania od administracji Bidena za zablokowanie pozwolenia i kosztowanie tysięcy miejsc pracy.

TC Energy złożyło zawiadomienie intencyjne w Departamencie Stanu, że wniesie roszczenie, twierdząc, że rząd federalny naruszył zobowiązania NAFTA, zamykając projekt.

Prezydent Biden pierwszego dnia urzędowania ogłosił, że cofa pozwolenie na budowę 1200-milowego rurociągu, starając się zlikwidować inicjatywy administracji Trumpa.
Kiedy Biden wyciągnął wtyczkę, TC Energy powiedział, że decyzja zmusi ją do natychmiastowego zwolnienia 1000 pracowników.

„Wierzę, że wyśle ​​to niepokojący sygnał do deweloperów infrastruktury, który wybrzmi daleko poza naszym projektem i zdusi innowacyjność w celu praktycznego przejścia na zrównoważoną energię” – powiedział wówczas prezes Keystone XL, Richard Prior.

Rurociąg transportowałby dziennie około 800 000 baryłek ropy z piasków bitumicznych Kanady do Nebraski, a następnie istniejącym rurociągiem do przybrzeżnego Teksasu.

Firma ogłosiła, że ​​złożyła wniosek po odwołaniu rozmów z kartelem naftowym OPEC, budząc obawy, że produkcja ropy nie będzie w stanie sprostać popytowi przez całe lato.
Amerykańscy kierowcy muszą teraz płacić jeszcze więcej na dystrybutorach po weekendzie 4 lipca, w którym ceny benzyny w całym kraju były najwyższe od siedmiu lat.
Średnia cena galonu gazu wynosi 3,13 USD, co oznacza wzrost o 95 centów lub 44 procent od 2020 roku.
„TC Energy będzie dążyć do odzyskania ponad 15 miliardów dolarów odszkodowania, które poniosło w wyniku naruszenia przez rząd USA zobowiązań NAFTA”, podała firma w komunikacie prasowym w weekend.
TC Energy oficjalnie odłączyło projekt w czerwcu. Ekolodzy argumentowali, że projekt pogorszy kryzys klimatyczny.
Wiadomość pojawiła się również po pęknięciu gazociągu w Zatoce Meksykańskiej i wywołaniu ogromnego pożaru w wodzie.

W marcu 21 stanów, na czele z Teksasem i Montaną, pozwało administrację Bidena, argumentując, że o losie pozwolenia na budowę rurociągu powinien zadecydować Kongres.
W styczniu kanadyjski premier Justin Trudeau zaatakował zerwanie zezwolenia i wezwał Bidena do ponownego przemyślenia swojej decyzji.

Jednak urzędnicy w Albercie twierdzili, że Trudeau nie naciskał wystarczająco mocno na Bidena, aby przywrócić zezwolenie, a prezydent nie był przekonany. Republikanie również byli niezadowoleni z ruchu Bidena.

Demokrata wywołał nawet pewien podział w tej sprawie w jego własnej partii, a umiarkowani demokraci z senatu, w tym Jon Tester z Montany i Joe Manchin z Wirginii Zachodniej, namawiają go do ponownego rozważenia sprawy.
Tester powiedział w środowym oświadczeniu, że był rozczarowany upadkiem projektu, ale nie wspomniał o Bidenie.
Senator z Wyoming John Barrasso, czołowy republikanin w senackiej komisji ds. energii, był bardziej bezpośredni: „Prezydent Biden zabił rurociąg Keystone XL, a wraz z nim tysiące dobrze płatnych amerykańskich miejsc pracy”.

Trump był wściekły z powodu zatrzymania rurociągu na czerwcowej kolacji GOP w Północnej Karolinie w Greenville, twierdząc, że jego następca kosztował Amerykę 48 000 miejsc pracy.
„Wydaje się, że administracja Bidena stawia Amerykę na ostatnim miejscu. Patrzysz na te negocjacje, w których wydarzyło się tak wiele złych rzeczy – powiedział.

„48 000 miejsc pracy zostało utraconych w dniu, w którym prezydent Biden odrzucił rurociąg Keystone. Z jakiego powodu – dlaczego to zrobili?

„A jeśli lubisz środowisko, rurociąg jest znacznie lepszy niż tory kolejowe i transport samochodowy. To świetnie i zakończyli to pierwszego dnia.

źródło : Daily Mail